Kur slypi reformų šaknys?

Lietuvos Respublikos Vyriausybės sudarytai Viešojo valdymo tobulinimo komisijai (toliau – Komisija) 2013-05-09 buvo pristatyti keturi Aplinkos apsaugos agentūros (toliau – Agentūra) ir regionų aplinkos apsaugos departamentų (toliau – RAAD) pertvarkos scenarijai: 1) „status quo“ (paliekama esama institucinė struktūra, atskiriant reguliavimo ir kontrolės funkcijas, tikslinant teisinį reguliavimą); 2) RAAD pavaldūs Agentūrai, išlaikant RAAD juridinio asmens statusą; 3) RAAD prijungiami prie Agentūros (RAAD – struktūriniai Agentūros padaliniai); 4) Agentūra dalijama į 2 institucijas (Agentūrą ir Inspekciją), atskiriant reguliavimo ir kontrolės funkcijas; RAAD ir Inspekcija sujungiami į vieną instituciją.

Buvo nutarta pritarti trečiajam pristatytam Agentūros ir RAAD pertvarkos scenarijui ir rekomenduoti Aplinkos ministerijai RAAD prijungti prie Agentūros, pertvarkant juos į Agentūros struktūrinius padalinius, neturinčius juridinio asmens statuso. Taip pat rekomenduoti pertvarkyti organizacijos struktūrą atsižvelgiant į Vidaus reikalų ministerijos pateiktas rekomendacijas dėl valstybės vykdomosios valdžios sistemos įstaigų administracijų struktūrų tobulinimo ir teritoriniu principu veikiančių vykdomosios valdžios sistemos įstaigų veiklos. Taip pat nuspręsta pasiūlyti Aplinkos ministerijai artimiausiame Komisijos posėdyje pristatyti išsamų Agentūros ir RAAD pertvarkos planą.
Papildomos ir išsamesnės informacijos šiuo klausimu galima rasti čia:

http://lrv.lt/bylos/veikla/komisijos/saulelydzio/3_2013-05-09%20darbotvarke.pdf

http://lrv.lt/bylos/veikla/komisijos/saulelydzio/3_2013-05-09_posedzio%20protokolas.pdf

http://lrv.lt/bylos/veikla/komisijos/saulelydzio/9%20_2012-10-18_posedzio_protokolas.pdf

Pasak Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Vaido Laukio, gaila, bet šiuo klausimu nėra analizės, aiškių tikslų, ilgalaikės strategijos, o planuojamos permainos palies daugelį aplinkosaugininkų taip pat ir Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (toliau – LAASDPS) narius.
„Tokia situacija kelia susirūpinimą todėl, siekdami įsitikinti ar numatomi pertvarkymai gali turėti arba turės neigiamos įtakos mūsų narių teisėms, pareigoms bei teisėtiems interesams, LAASDPS kreipėsi į Aplinkos ministeriją prašydama pateikti jos veiklai reikalingą informaciją. Taip pat paprašė pateikti Aplinkos apsaugos agentūros ir regionų aplinkos apsaugos departamentų pertvarkymo plano projektą”, – sakė V.Laukys.

Situacija, kai numatomos pertvarkos Aplinkos ministerijai pavaldžiose įstaigose, o jų pasekoje be abejo pasikeistų aplinkosaugininkų darbo sąlygos ar netgi kai kurie darbuotojai visai netektų pareigų, anot V.Laukio, neabejotinai kelią įtampą. LAASDPS siekdama aiškumo kviečia visus aplinkosaugininkus ir valdžios atstovus argumentuotai diskutuoti ir tik pasvėrus visus už ir prieš priimti tinkamiausius sprendimus mūsų visuomenei.

Komentuoti

Vardas
El. paštas (nebus skelbiamas)