Aplinkos ministras Kęstutis Navickas buvo susitikęs su Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausiąja sinoptike dr. Judita Liukaityte-Kukiene, vyriausiaja specialiste Inga Grigorjanc ir Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) pirmininku Vaidu Laukiu.
Susitikimo metu buvo aptartos LHMT darbuotojams ir LAASDPS nariams abejonių sukėlusios galimos LHMT reformos. Buvo norima sužinoti, ar šioje įstaigoje planuojamos pertvarkos.
AM ministras patikino, kad pertvarkų LHMT tarnyboje šiuo metu nenumatyta. Anot jo, visos ministerijos mastu būtina optimizuoti monitoringo ir laboratorijos pajėgas, peržiūrėti valdomų pastatų (ypatingai rajonuose) tolesnį likimą. K. Navickas teigė, kad reikėtų peržiūrėti LHMT vykdomas funkcijas, atsisakyti perteklinių ir netipiškų darbų, iš kitų skyrių perimti besidubliuojančias funkcijas. Aplinkos ministerijos nuomone, optimizuojant administracines funkcijas būtų galima sutaupyti nemažai lėšų.
Profesinės sąjungos atstovai teigė, kad LHMT biudžetas nedidelis, o darbuotojai gauna mažus atlyginimus.
„Tai yra pagrindinė jaunų kvalifikuotų darbuotojų išėjimo iš darbo priežastis. Tuo tarpu gabūs studentai pas mus dirbti tiesiog neina“, – teigė J. Liukaitytė-Kukienė.
LAASDPS teigimu, uždarant LHMT stotis būtų drastiškai sumažintas orų prognozių tikslumas ir ateityje būtų sunkiau prognozuoti ir prisitaikyti prie klimato kaitos. AM ministras teigė negalvojantis, kad reikia mažinti stočių skaičių. Bendru sutarimu nuspręsta, kad svarbu įvertinti LHMT techninę bazę ir galimybę ją atnaujinti pasinaudojant struktūriniais fondais. Kalbėta ir apie tai, kad LHMT būtina turėti aiškią viziją ir jos įgyvendinimo strategiją, kelti įstaigos įvaizdį visuomenėje.
AM ministras K. Navickas teigiamai įvertino LAASDPS ir LHMT bendradarbiavimą. Prieita vieningos nuomonės, kad reikia sistemiškai peržiūrėti monitoringo programą, įvertinti galimus pokyčius ir jų privalumus bei trūkumus. Šiuo metu esminių pertvarkų nenumatoma, nes reikalinga detalesnė analizė.