Dar praėjusią savaitę Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) kreipėsi į Aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką dėl nelaimingų atsitikimų ar incidentų darbe tyrimo ir prašymo dar kartą įvertinti aplinkosaugininkų socialines garantijas.
Profesinė sąjunga ministerijos prašo pateikti savo poziciją dėl specialaus teisės akto, kuris vieningai reglamentuotų aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų nelaimingų atsitikimų ar incidentų tarnyboje tyrimo tvarką parengimo poreikio. Be to prašoma pateikti poziciją dėl siūlymo papildomai apdrausti aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnus, dirbančius regionų aplinkos apsaugos departamentuose, Valstybinėje miškų tarnyboje ir Aplinkos apsaugos agentūroje.
„Siūlome papildomai drausti pareigūnus, tarnybines pareigas vykdančius už įstaigos ribų. Jų darbas susijęs su padidėjusia profesine rizika vykdant pavestas funkcijas, kuomet susiduriama su traumos ar kitokio sveikatos pakenkimo galimybėmis dėl kenksmingų ir (ar) pavojingų darbo aplinkos veiksnių poveikio, papildoma rizika bei padidėjusiu saugumo poreikiu“, – aiškina LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.
Viešojoje erdvėje pasirodęs straipsnis apie užpultus aplinkosaugininkus privertė dar kartą sunerimti profesinę sąjungą, jau ne kartą kėlusią klausimą dėl socialinių garantijų.
„Akivazidu, kad pareigūnų kasdieninis darbas toli gražu nėra saugus – susiduriama su pavojingomis situacijomis, įžūliais brakonieriais. Žinoma, čia prisideda ir buvusio ministro Valentino Mazuronio gerokai padidintos baudos bei žalų atlyginimas, kuris brakonierius verčia griebtis šiaudo ir imtis smurto.
Siūlymas naudoti elektrošoką galbūt ir prisidėtų prie pareigūnų saugumo, tačiau turime aiškiai atsakyti į klausimą, ar to pakanka. Vertėtų pradėti rūpintis pareigūnų socialinėmis garantijomis. Pareigūnai turi būti draudžiami socialiniu draudimu, o ne tik valstybės teikiama garantija, kad, atsitikus nelaimingam įvykiui, galbūt, tai yra jeigu visi dokumentai ir įvykio tyrimas bus tinkamai įforminti, gaus nustatyto dydžio išmoką“, – teigia V. Laukys.
LAASDPS informacija